loading
Јазик
VR

Линеарни вагачи се користат за прецизно мерење и доставување прецизни количини на производ во контејнери за пакување, без разлика дали се работи за кеси, шишиња или кутии.Линеарна машина за вагање обично се состојат од серија бункери за мерење или буриња за мерење, кои го содржат производот што треба да се издава. Бункерот е опремен со сензор за оптоварување за мерење на тежината на производот во внатрешноста на бункерот и е поврзан со контролен систем што ја отвора и затвора вратата или каналот за испуштање за да го ослободи производот во контејнер за пакување.


Smart Weigh произведува линеарна вагалка со една глава, линеарна вагалка со две глави, линеарна вагалка со 3 глави и линеарна вагалка со 4 глави. Линеарни машини за пакување со вага се независни уреди и главната функција е мерење и полнење, опсегот на мерење е од 10-2500 грама по бункер, како алтернатива има бункери од 0,5L, 1,6L, 3L, 5L и 10L. Дополнително, го нудиме решението за машини за пакување на уреди за автоматско дозирање, додека линеарните повеќеглави вагачи работат со машини за полнење и запечатување на кеси или машини за пакување со кеси.


Автоматските линеарни вагачи го прават ефикасно автоматското полнење врз основа на тежината& прифатлива. Го елиминира рачното мерење и полнење што резултира со побрзо и попрецизно пакување. 


Ако треба да најдетепроизводители на линеарни вагачи, ве молиме контактирајте со Smart Weight!


Chat
Now

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски