loading
Јазик

Машина за пакување храна

Smart Weigh произведува машини за пакување храна кои задоволуваат различни потреби, што е погодно и за прехранбени производи и за непрехранбената индустрија, нивните флексибилни машини за пакување ја подобруваат продуктивноста и ја зголемуваат профитабилноста. Нудиме машини за пакување за различни стилови на пакувања, од торби за перници, торбички, претходно направени торбички до тегли, шишиња и картонски пакувања.


Мегачите со повеќе глави се главно полнила за мерење бидејќи се доволно флексибилни за повеќето видови зрнести производи; Полнењето со шнека вообичаено се користи за проекти за пакување во прав. Ајде да видиме како нашата разновидна опрема за пакување храна ги задоволува потребите за пакување.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Системи за пакување со пломби со вертикална форма

Мегачите со повеќе глави со машини за вертикално пакување се вообичаено решение за грицки, замрзната храна, салата од свежи производи и друго. Шнедело полнење со vffs се за проекти за пакување во прав. Ќе ја добиете најсоодветната машина за пакување бидејќи ние ќе ги дизајнираме материјалите за мерење, волуменот на бункерот, аголот на полнење и големини на претходните кеси врз основа на вашите барања.

Системи за пакување торбички

Готовинските торбички стануваат сè попопуларни на пазарот за храна, а побарувачката на машината за пакување на готови кеси се зголемува. Можете да го набавите системот на машина за пакување на кеси со една станица за мал капацитет (максимум 15 пакувања/мин), машини за пакување со ротациони претходно направени кеси (максимум 60 bpm) и ротирачки вакуумски машини за пакување со полнење за мерење.

Тегла, шишиња, послужавник Машина за пакување

Покрај пакетот со кеси, во различни проекти се користат и други контејнери. На пример, готови оброци во вакуумирани послужавници; свежи бобинки во школка или послужавници; ореви во пластични тегли; завртки и хардвер во кутии. Во Smart Weigh, секогаш можете да ја најдете вашата идеална машина за полнење и пакување!,

Chat
Now

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски