loading
Јазик

Производител на машина за пакување торбичка

VR
ЗА Smart Weight
Со над 1000 успешни куќишта за цело пакување, имаме длабоко разбирање на пазарот и богато искуство во обезбедувањето на најдобри решенија за различни области како што се преработка на храна, фармацевтско пакување, хардвер и хемиска индустрија. Во комбинација со нашата посветеност на иновациите и услугите на клиентите, нè прави лидер во индустријата за машини за пакување кеси. Без разлика дали сте мал бизнис или голема корпорација, нашите машини и решенија со клуч на рака се дизајнирани да го подигнат вашиот процес на пакување, да го подобрат квалитетот на производите и да поттикнат раст на бизнисот. Со Smart Weight, вие не купувате само машина; вие инвестирате во партнерство кое ги разбира и поддржува вашите потреби за пакување.
 • машина за пакување торбички
  машина за пакување торбички
 • ротирачка машина за пакување торбичка
  ротирачка машина за пакување торбичка
 • Производител на машина за пакување торбичка
  Производител на машина за пакување торбичка

Модел

SW-R8-200R

SW-R8-300R

Волумен на полнење

10-2000 гр

10-3000 гр

Должина на торбичката

100-300 мм

100-350 мм

Ширина на торбичката

80-210 мм

200-300 мм

Брзина

30-50 пакувања/мин

30-40 пакувања/мин

Стил на торбичка

Готови рамна торбичка, торбичка со патент, странични торбички со шипки, торбички за излив, торбичка за вратоврска, 8 странични торбички за запечатување

Модел

SW-H210

SW-H280

Волумен на полнење

10-1500 гр

10-2000 гр

Должина на торбичката

150-350 мм

150-400 мм

Ширина на торбичката

100-210 мм

100-280 мм

Брзина

30-50 пакувања/мин

30-40 пакувања/мин

Стил на торбичка

Однапред изработена рамна торбичка, торбичка со патент

Модел

SW-1-430

SW-4-300

Работна станица

1

4

Должина на торбичката

100-430 мм

120-300 мм

Ширина на торбичката

80-300 мм

100-240 мм

Брзина

5-15 пакувања/мин

8-20 пакувања/мин

Стил на торбичка

Подготвено рамна торбичка, торбичка со патент, торбичка со странична шипка, торбичка М

Модел

SW-ZK14-100

SW-ZK10-200

Волумен на полнење

5-50 гр

10-1000 гр

Должина на торбичката

≤ 190 mm

≤ 320 mm

Ширина на торбичката

55-100 мм

90-200 мм

Брзина

≤ 100 кеси/мин

≤ 50 кеси/мин

Стил на торбичка

Однапред изработена рамна торбичка

 • ротирачка машина за пакување торбичка
  ротирачка машина за пакување торбичка
 • пакување торбичка
  пакување торбичка
 • однапред направено пакување торбичка
  однапред направено пакување торбичка
 • мини пакување торбичка
  мини пакување торбичка
 • пакување doypack
  пакување doypack
Поврзани производи
 • Машина за пакување торбичка со линеарна вага
  Машина за пакување торбичка со линеарна вага
 • Машина за пакување торбичка за полнење со течност
  Машина за пакување торбичка за полнење со течност
 • Машина за пакување со торбичка со повеќеглави
  Машина за пакување со торбичка со повеќеглави
 • Машина за пакување торбичка за полнење со шнекер
  Машина за пакување торбичка за полнење со шнекер

Тип на производ

Име на производи

Тип на машина за пакување торбичка

Грануларни производи

Закуски, бонбони, јаткасти плодови, суво овошје, житарки, грав, ориз, шеќер

Машина за пакување со повеќеглави/линеарни кесички за вага

Замрзната храна

Замрзнати морски плодови, ќофтиња, сирење, замрзнато овошје, кнедли, оризова торта

Подготвен за јадење храна

Тестенини, месо, пржен ориз,

Фармацевтски

Апчиња, инстант лекови

Производи во прав

Млеко во прав, кафе во прав, брашно

Машина за пакување торбичка за полнење со шнекер

Течни производи

Сос

Машина за пакување торбичка за полнење течност

Залепи

Доматно пире

Вклучуваат некои примери на машина за пакување прилагодени кеси што ги произведовме за нашите клиенти
Коментар
 • Марко - режисер
  Марко - режисер
  Како бизнис специјализиран за пакување ореви, ние постојано бараме решение за пакување кое не само што ги задоволува нашите потреби за ефикасност, туку и го одржува квалитетот и интегритетот на нашите производи. По имплементирањето на машината за пакување торбички на Smart Weigh, бевме целосно импресионирани од нејзините перформанси. Имаме поголема корист од стабилните машини и тие го зголемија обемот на нашата нарачка.
 • Мин Џун - генерален директор
  Мин Џун - генерален директор
  Ние произведуваме премиум непредвидливи производи, прецизноста во пакувањето е најважна за нас. Машината за пакување со отсечен дојпак Smart Weigh во нашата производна линија беше трансформативно искуство. Поголема прецизност и производство во споредба со рачна работа. Дополнително, нашите производи одржуваат позитивен имиџ на брендот благодарение на нивното прецизно и паметно затворање на торбичката.
Сертификат за квалификација
 • женгшу1
  женгшу1
 • женгшу2
  женгшу2
 • женгшу3
  женгшу3
 • женгшу4
  женгшу4
Chat
Now

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски